Vakuumgriber H-type til SigUP Lift – effektiv og stabil vakuumløfter med 4 sugekopper
Den robuste vakuumgriber H-type er et professionelt tilbehør til SigUP Lift wirehejs, som gør det nemt og sikkert at håndtere forskellige materialer. Griberen er udstyret med 4 sugekopper på hver 110 mm i diameter, hvilket giver en ekstra stabil fastgørelse og en jævn fordeling af vægten på emnet. Det gør denne model særligt velegnet til større eller mere fleksible materialer, hvor en enkelt sugekop ikke er tilstrækkelig.
Med en bæreevne på op til 50 kg – både for gennemtrængeligt og uigennemtrængeligt materiale – tilbyder H-typen stor alsidighed i hverdagen. Den kan bruges til håndtering af glas, plast, plader, træ, metaldele og andre plane emner, hvor vakuumteknologi sikrer en sikker og ergonomisk løfteløsning.
Denne sugekopgriber til løft er enkel at montere og betjene sammen med wirehejs, og den bidrager til at optimere arbejdsprocesser ved at reducere tunge, manuelle løft. Resultatet er et bedre arbejdsmiljø og en højere effektivitet, uden at gå på kompromis med sikkerheden.
Hos JLM teknik forhandles vakuumgriberen som originalt tilbehør til SigUP Lift. Med denne H-type vakuumløfter får du en pålidelig, holdbar og ergonomisk løsning, der lever op til professionelle standarder og er skabt til daglig brug i krævende arbejdsmiljøer.
