H-type vakuumgriber

Varenummer: Vakuumgriber H-type til SigUP wirehejs Lift it

Forhør om pris

Beskrivelse

Vakuumgriber H-type til SigUP Lift – effektiv og stabil vakuumløfter med 4 sugekopper

Den robuste vakuumgriber H-type er et professionelt tilbehør til SigUP Lift wirehejs, som gør det nemt og sikkert at håndtere forskellige materialer. Griberen er udstyret med 4 sugekopper på hver 110 mm i diameter, hvilket giver en ekstra stabil fastgørelse og en jævn fordeling af vægten på emnet. Det gør denne model særligt velegnet til større eller mere fleksible materialer, hvor en enkelt sugekop ikke er tilstrækkelig.

Med en bæreevne på op til 50 kg – både for gennemtrængeligt og uigennemtrængeligt materiale – tilbyder H-typen stor alsidighed i hverdagen. Den kan bruges til håndtering af glas, plast, plader, træ, metaldele og andre plane emner, hvor vakuumteknologi sikrer en sikker og ergonomisk løfteløsning.

Denne sugekopgriber til løft er enkel at montere og betjene sammen med wirehejs, og den bidrager til at optimere arbejdsprocesser ved at reducere tunge, manuelle løft. Resultatet er et bedre arbejdsmiljø og en højere effektivitet, uden at gå på kompromis med sikkerheden.

Hos JLM teknik forhandles vakuumgriberen som originalt tilbehør til SigUP Lift. Med denne H-type vakuumløfter får du en pålidelig, holdbar og ergonomisk løsning, der lever op til professionelle standarder og er skabt til daglig brug i krævende arbejdsmiljøer.

Beskrivelse

Vakuumgriber H-type til SigUP Lift – effektiv og stabil vakuumløfter med 4 sugekopper Den robuste vakuumgriber H-type er et professionelt tilbehør til SigUP Lift wirehejs, som gør det nemt og sikkert at håndtere forskellige materialer. Griberen er udstyret med 4 sugekopper på hver 110 mm i diameter, hvilket giver en ekstra stabil fastgørelse og en jævn fordeling af vægten på emnet. Det gør denne model særligt velegnet til større eller mere fleksible materialer, hvor en enkelt sugekop ikke er tilstrækkelig. Med en bæreevne på op til 50 kg – både for gennemtrængeligt og uigennemtrængeligt materiale – tilbyder H-typen stor alsidighed i hverdagen. Den kan bruges til håndtering af glas, plast, plader, træ, metaldele og andre plane emner, hvor vakuumteknologi sikrer en sikker og ergonomisk løfteløsning. Denne sugekopgriber til løft er enkel at montere og betjene sammen med wirehejs, og den bidrager til at optimere arbejdsprocesser ved at reducere tunge, manuelle løft. Resultatet er et bedre arbejdsmiljø og en højere effektivitet, uden at gå på kompromis med sikkerheden. Hos JLM teknik forhandles vakuumgriberen som originalt tilbehør til SigUP Lift. Med denne H-type vakuumløfter får du en pålidelig, holdbar og ergonomisk løsning, der lever op til professionelle standarder og er skabt til daglig brug i krævende arbejdsmiljøer.
TEKNISKE EGENSKABER
Koppediameter [mm] 4×110
Bæreevne for gennemtrængeligt materiale [kg] 50
Bæreevne for uigennemtrængeligt materiale [kg] 50

Relaterede varer

gaffelgriber til paller

Gaffelgriber til paller

Forhør om pris

Gaffelgriber til paller – effektiv løfteløsning til SigUP Lift wirehejs

Denne gaffelgriber til paller er et praktisk og funktionelt tilbehør til SigUP Lift wirehejs, som gør det lettere at håndtere mindre paller og gods i daglig drift. Med en bæreevne på 30 kg er griberen velegnet til lettere løfteopgaver, hvor ergonomi, sikkerhed og effektivitet er i fokus.

Gaffelgriberen er designet til at kunne løfte og flytte paller på en nem og kontrolleret måde, uden at medarbejderen behøver at foretage tunge, manuelle løft. Den er særligt anvendelig i værksteder, lagerhaller, butikker og produktionsmiljøer, hvor der ofte arbejdes med kasser, materialer eller komponenter, der leveres på mindre paller.

Som tilbehør til wirehejs er gaffelgriberen enkel at montere og betjene. Den er fremstillet i solide materialer, der sikrer en pålidelig og holdbar løsning til daglig brug. Ved at benytte denne palleløfter med gaffelgriber kan du optimere arbejdsprocesserne, minimere risikoen for arbejdsskader og samtidig skabe en mere effektiv materialehåndtering.

Hos JLM teknik finder du gaffelgriberen som en del af det originale tilbehør til SigUP Lift, så du er garanteret en sikker og professionel løfteløsning tilpasset moderne behov.

vakuumgriver til wirehejs 1 kop

Vakuumgriber med 1 sugekop

Forhør om pris

Vakuumgriber med 1 sugekop til SigUP Lift – effektiv vakuumløfter til ergonomisk materialehåndtering

Denne vakuumgriber med 1 sugekop er et specialudviklet tilbehør til SigUP Lift wirehejs, som gør løfteopgaver både lettere, hurtigere og mere ergonomiske. Griberen fungerer som en pålidelig vakuumløfter, der reducerer behovet for manuelle løft og samtidig øger sikkerheden på arbejdspladsen.

Med en kraftig sugekop på 150 mm i diameter giver griberen en stabil fastholdelse på emnerne. Den har en bæreevne på 25 kg for gennemtrængeligt materiale og helt op til 50 kg for uigennemtrængeligt materiale, hvilket gør den velegnet til mange typer løfteopgaver. Typiske anvendelser inkluderer løft af glas, plader, plastdele, metalemner og andre plane flader, hvor der stilles høje krav til præcision og sikkerhed.

Denne sugekop til løft er let at montere på wirehejs og kræver minimal betjening, hvilket gør den ideel til virksomheder, der ønsker at optimere deres arbejdsprocesser og forbedre arbejdsmiljøet. Ved at benytte vakuumteknologi mindskes risikoen for tunge, manuelle løft, og medarbejderne får en mere skånsom arbejdsdag.

Hos JLM teknik finder du denne vakuumgriber som originalt tilbehør til SigUP Lift. Med et fokus på kvalitet og driftssikkerhed får du en holdbar vakuumløfter, der er designet til daglig, professionel brug.

Skal din virksomhed bruge en ny kran?

Vi har gjort det lettere for dig, at få et tilbud på en kran: Når du har udfyldt formularen, så kontakter vi dig med et skræddersyet tilbud.

krantyper